Do akce vyráží i U23, v týmu došlo ke změnám

Bohumil Piskáček na kempu U23 | foto: Český florbal

Poslední červnový víkend vyplní program také hráčům reprezentace do 23 let. Ta se pod vedením Jana Pazdery od pátku připravuje v Kutné Hoře, kde se propojí také s mužským týmem. Trenérský štáb musel ještě před startem udělat několik změn.


Do středočeského města vyrazí tým v obměněném složení. Z původní nominace vypadli brankář Lukáš Kříž a útočníci Matyáš Bachmaier s Adamem Šmídem, Dominik Beneš se přesouvá k mužskému A týmu. K U23 se pak připojí chodovské duo David Horký – Marek Šmíd, Vojtěch Kún z Tatranu a brankář Mladé Boleslavi Tomáš Týc.

„Ta největší výzva je spojená s tím, že nám po uplynulé sezoně skončili hráči ročníku 2000, v nichž jsme měli v kabině spoustu lídrů, kteří přebírali zodpovědnost za to, jaké nároky na dané akci máme. Jsme proto zvědaví na to, kdo z nominovaných hráčů si vezme tuto roli na sebe a jak se jí zhostí. Chceme rovněž vidět to, kam se kluci za uplynulý rok posunuli, a to především herně a fyzicky,” vyjmenovává trenér cíle pro nadcházející kemp.

Národní tým do 23 let se ve středočeském městě připravuje po boku mužské reprezentace, se kterou na závěr programu v neděli odehraje modelové utkání. „V rámci projektu U23 je to to nejzajímavější porovnání. Odehrajeme utkání proti dospělé reprezentaci ze světové top čtyřky, což je konfrontace, která nám ukáže, kdo na tom jak je s ohledem na vyžadovanou úroveň," popisuje Pazdera.

Realizační tým, v němž před časem nahradil Martina Formana Tom Ondrušek, který by měl působit v roli mentora, prošel další změnou. V kádru končí fyzioterapeut Štěpán Kostolány, jeho úlohu u výběru do 23 let převezme Matěj Šerý, který jinak působí u superligové Mladé Boleslavi.

Nominace U23

Brankáři: Martin Hanousek (Jymy, Fin.), Karel Hodík (Florbal Chodov), Tomáš Týc (Florbal MB).

Obránci: David Horký (Florbal Chodov), Ondřej Jankovský, Ondřej Sidunov (oba 1. SC Vítkovice), Ondřej Kawulok, Jan Malič (oba FbŠ Bohemians), Bohumil Piskáček (EräViikingit, Fin.), Šimon Vavroušek (Tatran Střešovice), Jan Zoufalý (Florbal MB).

Útočníci: Jakub Buršík, Jaroslav Petrák (oba FbŠ Bohemians), Martin Čermák, Vojtěch Kún (oba Tatran Střešovice), Jakub Faksa, Filip Smutný, Vojtěch Wiener (vš. FBC Liberec), Lukáš Fukala, Adam Palčinský, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Petr Majer (Westend Indians, Fin.), Marek Šmíd (Florbal Chodov)


Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se