Florbalista sezony 2022/23: Kdo po 1. kole vede kategorii rozhodčích?

Martin Reichelt a Tomáš Kostinek, čeští zástupci mezi rozhodčími z MS juniorek v Katovicích | foto: Per Wiklund/IFF

Florbalová sezona se pomalu překlání do své finální fáze a na řadu tak přichází oblíbené hlasování v podobě ankety Florbalista sezony. Jako první na řadu přichází kategorie rozhodčí sezony, ve které bude v 1. kole vyhlášena pětice nejlepších párů arbitrů ročníku 2022/2023.


Zajímavé překvapení se objevuje na průběžném prvním místě, na které se vůbec poprvé v historii probojovalo duo se specializací na ženský florbal. Zkušená dvojka v podání Martina Reichelta a Tomáše Kostinka se totiž po většinu své kariéry specializovala právě na Extraligu žen a další elitní ženské soutěže, už v uplynulé sezoně ale oba pronikli do Livesport Superligy a v té aktuální již pískají především elitní mužské soutěže. Jde tak o dvojici s širokou specializací.

Na druhém místě se po 1. kole hlasování pohybuje stálice v podobě bratranců Sojkových, která se pravidelně objevuje v zápasech Livesport Superligy, 1. ligy mužů a Národní ligy - tedy ve všech třech nejvyšších mužských soutěžích. Před Vánocemi toto duo řídilo například souboj mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví a poměrně nedávno také vyrovnaný duel Boleslavi a ostravského FBC.

V top trojici nesmí chybět ani další velmi zkušení sudí Jakub Furmánek s Vlastimilem Šolcem, kteří po předchozí historické sezoně a premiéře na mistrovství světa podruhé v řadě zamířili na světový šampionát mužů, který se odehrál ve Švýcarsku a na starost zde dostali třeba zápas o 5. místo mezi Lotyšskem a Německem.

Na čtvrté příčce je aktuálně dvojice Pavel Kačer - Ondřej Vašíček, která se tak v hlasování dere nahoru. Již v 1. kole hlasování ročníku 2022/23 totiž toto rozhodcovské duo získalo skoro stejně bodů jako za celou minulou sezonu dohromady a zaznamenává tak velký výsledkový posun. Dvojice Vladimír Černín a Martin Both se zatím drží na svém tradičním postu, neboť po 1. kole hlasování uzavírá top pětici elitních rozhodčích.

Průběžné pořadí ankety rozhodčí sezony (top 5) po 1. kole hlasování

1. Kostinek Tomáš - Reichelt Martin
2. Sojka Kamil - Sojka Tomáš
3. Furmánek Jakub - Šolc Vlastimil
4. Kačer Pavel - Vašíček Ondřej
5. Both Martin - Černín Vladimír

Anketa Florbalista sezony

Vyhlašuje se celkem třináct kategorií, přičemž jedenáct z nich se volí dvoukolovým systémem. O hvězdách sezony mezi muži a ženami rozhodují po skončení sezony sami fanoušci ve speciálním hlasování.

V kategoriích florbalista/ka, brankář/ka, junior/ka trenér/ka mužských, trenér/ka ženských týmů a rozhodčí sezony hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři.

O nejužitečnějších hráčích a hráčkách (MVP) Livesport Superligy a Extraligy žen hlasují samotní florbalisté a florbalistky.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se